Gegužės 17 dieną Visagino „Atgimimo“ gimnazija vyko šiltas ir įdomus susitikimas su Visagino šeimos ir vaiko gerovės centre įsikūrusių ukrainiečių vaikų šeimyna. Renginio pradžioje, paklausus vaikų, kokias ES šalis jie žino, atsakymas – Ukraina. Tai buvo ir graudu, ir viltinga.
Projekto MEPA Lietuva jaunosios ambasadorės, gimnazistės Julija Aržanovskaja, Marija Fiodorova ir Alesia Loboda parengė vizualinį pristatymą apie ES, mokė įvairių Europos šalių žaidimų ir kvietė sudalyvauti smagioje viktorinoje. Dalyvavimas viktorinoje svečiams ypač patiko: planšetiniais kompiuteriais prisijungę prie mokomosios platformos „Blooket,“ vaikai galėjo pasitikrinti savo žinias ir pasivaržyti tarpusavyje. Na o renginį vainikavo bendras šokis, atliekamas pagal Eurovizijoje skambėjusią įvairių šalių muziką.
Europe Direct Visaginas vadovė Indrė Gruodienė vaikams papasakojo apie centro veiklą, apie ES pagalbą Ukrainai ir įteikė prizus viktorinos dalyviams. O vaikai džiaugėsi, kad sužinojo daug naujo apie Europos sąjungą ir išreiškė viltį, kad Ukraina irgi greit taps Europos Sąjungos nare.
Džiugu, kad bendradarbiavimas su gimnazija ir aktyviomis mokytojomis Eleonora Dutkevičienė ir Natalja Starovoitova tęsiasi.

Nuotraukos https://visaginas.eudirect.lt/galerija/ukrainieciams-dovanotos-zinios-apie-es/