Balandžio 1-ą dieną Vilniaus dailininkų sąjungos parodų erdvėje buvo atidaryta tradicinė 54 – oji karikatūrų paroda, šįkart – skirta Europos jaunimo metams.
Europe Direct Visaginas kartu su tradicinės Balandžio 1-osios parodų entuziastais ir kuratoriais, dailininkais  – Jonu Varnu ir Jonu Lenkučiu, pakvietė menininkus kūrybiškai pažvelgti į  jaunimo problemas, jų išgyvenimus, identitetą, kartų skirtumus, pilietinį aktyvumą.
Taip gimė vizualinė karikatūrų paroda „Kartoms kartu – nekartu“, kuri  taip pat sugulė į katalogą. 135 darbus pateikė 33 Lietuvos dailininkai, tarp kurių ir jaunieji Visagino menininkai – Viktorija Abramovič ir Vladimir Ionov.

Jauki Lietuvos dailininkų sąjungos parodų erdvė vos talpino įvairių kartų menininkus ir lankytojus. Į parodos atidarymą atvyko ir grupė jaunimo iš Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, kurią lydėjo mokytoja Eleonora Dutkevičienė bei „Art rezidencijos „Taškas“ lyderis, Visagino jaunimo ambasadorius Aleksas Urazovas su aktyviais jaunaisiais menininkais.

Apie jaunimo vaidmenį ateities Europoje ir parodos aktualumą pandemijos bei karo Ukrainoje kontekste kalbėjo Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė, Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje komunikacijos vadovė Eglė Striungytė, LR Seimo narys Algirdas Sysas, dailininkai Jonas Varnas ir Edmundas Unguraitis. O parodos atidaryme dalyvavusi ir gerai jaunimui pažįstama Migloko, visa tai išjautė savo atliekamomis dainomis.
„Šiandien mes patiriame daug streso. Ar galima juoktis?  Tikrai taip. Humoras reikalingas, kaip oras, kaip vanduo, kaip pozityvus jausmas. Dėka humoro mes jaunėjame, gebame pastebėti ir šviesesnę reiškinių ar problemų pusę, išreikšti nepatogias ir gydyti skausmingas temas“, – kalbėjo parodos organizatorė, Europe Direct Visaginas vadovė Indrė Gruodienė.

Dar 2021 m. Europe Direct Visaginas kartu su karikatūristais organizavo Balandžio 1-osios parodą „Žaliu kursu smagiai galiu“, kurios atidarymas vyko Visagine.
Paroda „Kartoms kartu – nekartu“ keliaus po Lietuvą, o į Visaginą atvyks šių metų lapkričio mėnesį, o dabar iki balandžio 22 d. ją galite aplankyti Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos parodų erdvėje, Vokiečių g. 4 (III aukšte).

Daugiau nuotraukų:

https://www.ldsajunga.com/post/54-osios-lietuvos-karikaturu-parodos-kartoms-kartu-nekartu-atidarymo-fotodokumentacija