Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus kvietimu, tarpininkaujant Europe Direct centrams, komandinio žaidimo „Europrotai“ organizatoriai, pedagogai ir mokiniai aplankė Briuselį. Po ilgo laukimo, pažadėtą kvietimą vizitui gavo ir visaginiečiai – Natalja ir Aleksej Prochorovai bei Visagino „Atgimimo“ gimnazijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė, kuri ir pasidalino kelionės įspūdžiais.

Pasak mokytojos, susitikimas su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi buvo įdomus ir turiningas, labiau priminantis ne oficialų renginį, o draugišką pokalbį ir diskusiją. Europarlamentaras ir jo komanda  pristatė svarbiausių Europos Sąjungos institucijų funkcijas, įstatymų priėmimo principus, atskleidė savo darbotvarkę. Daug dėmesio buvo skirta ir jautriausioms šių dienų politikos temoms – migracijai, Covid -19 pandemijos valdymui.
„Įdomi buvo ir kultūrinė kelionės programa.  Pakeliui aplankytas Drezdenas – Saksonijos žemės sostinė, svarbus kultūrinis, politinis ir ekonominis Vokietijos centras, garsėjantis savo meno galerijomis ir muziejais. Drezdenas turi nemažai sąsajų ir su LDK bei Lenkija, nes iš čia buvo kilęs Abiejų Tautų Respublikos karalius Augustas II Saksas (Augustas Stiprusis). Bevaikštant senamiesčio gatvelėmis galima aptikti ir lietuviško Vyčio atvaizdą.

Briuselis pakerėjo savo didybe, puošnumu ir Šv. Kalėdų laukimo nuotaika. Karalių rūmai, Didžioji aikštė, kur  stovi XV amžiuje pastatyta miesto rotušė, Karaliaus namas bei gildijos namai. Aplink aikštę stovi įvairių architektūros stilių pastatai, kurie sudaro įspūdingą vientisą vaizdą.

Aplankytas Vokietijos miestas Kiolnas mena  didingos Romos imperijos laikus. Miestą garsina jo istorija, kultūra, architektūriniai paminklai, kurių svarbiausias, be abejo, gotikinė Kiolno katedra.

Be galo jaukus ir įspūdingas dar vienas Vokietijos miestas  Goslaras, kuriame XIXIII a. gyvavo didžiausia ir svarbiausia Šventosios Romos  imperatorių rezidencija – kaizerpfalcas. Čia pakerėjo žavinga senamiesčio architektūra ir stilingos kalėdinės dekoracijos“,- įspūdžiais dalinosi mokytoja E.Dutkevičienė.

Pasak visaginiečių, jiems tai buvo netikėta Kalėdinė dovana.

Europe Direct Visaginas informacija