Visoje Lietuvoje vykę Europos dienai skirti šventiniai renginiai, neaplenkė ir mūsų Visagino. Ji buvo minima bibliotekose, mokyklose, gamtoje ir internete.
Gegužės 4 d. Visagino savivaldybės viešojoje bibliotekoje rinkosi knygos „Visaginas. Žmonės“ herojai ir svečiai. Daugiau nei dvi valandas draugiškoje atmosferoje susirinkę, dalinosi prisiminimais ir geromis emocijomis. Knygos idėjos autorių Oksanos Denisenko, Ksenijos Salimdzhanovos Abusagitovos ir Europe Direct Visaginas dėka išleistoje knygoje aprašytos 19 visaginiečių gyvenimo istorijos. Skirtingo amžiaus ir profesijų žmonės savo darbais prisilietė prie Visagino miesto kūrimosi ir puoselėjimo dabar.
Gegužės 6 d. visaginiečius pakvietėme į „CosmoTreniruotę“ – orientavimosi žaidimą po Visaginą. Naudojantis mobiliojo telefono programėle, po vieną, poromis, su draugais ar šeimos nariais galima buvo pasivaikščioti po Visaginą, atrasti paslėptus objektus ir pagilinti žinias apie ES. Paskutinė užduotis vedė į visaginiečių pamėgtą gamtos oazę „Astropolianą“, kurioje vyko renginys „Atrask Europos žvaigždyną“. Dalyviai, atspėję raktinį žodį „Europa“, buvo pamaloninti prizais.
O čia, gamtoje, vyko tikras europietiškas festivalis: sprendėme viktorinos „Aš žinau, kad daug žinau“ klausimus, klausėmės paskaitos apie astronomijos mokslą, mokėmės rūšiuoti atliekas, iš medžiagų atraižų rišome lėlytes, erdviniame kino teatre žiūrėjome filmus apie kosmosą ir visatą, supomės hamakuose „chill out“ erdvėje, per teleskopą stebėjome „Europos žvaigždyną“, šokome kartu su jaunimo grupe „Loafers“ ir DJ „KASTUNORI“, vaišinomės žolelių arbata iš samavarų ir ukrainietiškais barščiais, virtais ant laužo.
Gegužės 9 d. visi norintys dalyvavo internetiniame „Europos egzamine“. Visoje Lietuvoje į egzamino klausimus atsakinėjo virš 44000 dalyvių. Tame tarpe ir Visagino mokyklų moksleiviai bei mokytojai. Tą pačią dieną Visagino Europe Direct Visaginas vadovė susitiko su Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos šeštokais, kuriuos pasveikino su Europos diena, papasakojo apie ES istoriją, vertybes bei prizais apdovanojo viktorinoje dalyvavusias komandas.
Europos dienai skirtuose renginiuose paminėjome ir Pasaulinę astronomijos dieną, ir Europos jaunimo metus!
Dėkojame partneriams: „Art rezidencijai „Taškas“, Visagino astronomijos klubui, VšĮ Visagino turizmo plėtros centrui, „LitWild“ komandai, Urban stories – Visaginas, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos bendruomenei, Visagino savivaldybės viešajai bibliotekai ir visiems dalyviams, kurie sukūrė europietišką ir astronominę nuotaiką.

Nuotraukų galerija https://visaginas.eudirect.lt/galerija/europos-dienos-renginiai-visagine/

Europe Direct Visaginas informacija