„Apie Europos Žaliąjį kursą – gamtoje“, – tokiu pavadinimu Naujajame Daugėliškyje (Ignalinos r.) vyko susitikimas – diskusija su Nacionalinės ekspedicijos dalyviu, gamtininku, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi.
Dažniausiai apie Europos „Žaliojo kurso“ koncepciją girdime per TV, radiją, skaitome įvairiuose žiniasklaidos kanaluose. Tačiau paveikiausias būdas pažinti aplinką – yra švietimas, būnant gamtoje, čia pat gavus atsakymus iš gamtos žinovo lūpų.
Gamtos pažinimo vietą pasirinkome seną buvusio dvaro parką, kuris žavėjo paukščių giesmių garsais, augalijos gausa ir netgi galimybe pamatyti „stebuklą“ – neseniai gimusį stirniuką. Susitikime dalyvavusiems vaikams ir jaunimui šis įvykis išliks ne tik, kaip vaizdinys, bet ir, kaip žinutė, kad radus gamtoje gyvūną ar paukštį, negalima jo liesti ar „gelbėti“.
Vaikštant gausiai žydinčiu parku, gamtininkas stengėsi kuo daugiau papasakoti apie augalų ir paukščių rūšis, jų naudą vieni kietiems bei žmogaus įtaką bioįvairovei.
Renginį organizavo Europe Direct Visaginas kartu su partneriais: Ignalinos rajono viešosios bibliotekos Naujojo Daugėliškio ir Vidiškių filialais, Daugėliškio krašto bendruomene, Ignalinos r. Didžiasalio “Ryto” gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriumi.

Apie Europos Žaliąjį kursą-gamtoje